Akbank EFT Saatleri

Akbank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17.15

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Artık EFT işlem saatleri daha esnek. Akbank hesabınızdan başka bir banka hesabına para göndermek için EFT işlemini Şubelerimizden 16:30’a kadar, Akbank İnternet kanalından saat 17.15’e kadar gerçekleştirmeniz mümkün.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Akbank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (akbank.com)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 25 25)
yapabilirsiniz.

Türkiye’de özel bankacılık hizmetleri özellikle ikinci dünya savaşı sonrasında ortaya çıkmıştır. Akbank’ta bu örneklerden birisidir. Ülkemizin ilk özel bankacılık teşebbüslerinden birisi olan Akbank, uzun yıllardır müşterilerine ve ülkemize önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Yerel düşünce ile başlayan banka ulusal çapta genişlik kazanmayı başarmıştır.

Akbank Tarihçesi

Akbank ikinci dünya savaşının hemen sonrasında 1948 yılında kurulmuştur. Kuruluş felsefesi aynı zamanda ilk merkezi olan Adana yöresindeki pamuk üreticilerine finansman desteği sağlamaktı. Hacı Ömer Sabancı, Ahmet ve Bekir Sapmaz kardeşler, Nuh Naci Yazgan, Nuri Has, Mustafa Özgür ve Seyit Tekin tarafından kurulan bankanın ilk ismi Adana-Kayseri Bankası olarak bilinmektedir. Kurucularının hepsi Adana’da yaşayan Kayserili ailelerdi. Banka da bu nedenle ilk önceleri bu isimle işe başladı. Daha sonra ismi kısaltılarak Akbank olmuştur.

Akbank 1950 yılında İstanbul’da ilk şubesini açtı ve dört yıl sonra genel merkezini de İstanbul’a taşıdı. İlk yıllarda Seyit Tekin’in oğlu İbrahim Tekin bankanın yönetiminde önemli rol oynadı. Ancak 1962 yılından sonra bankaya Sabancı ailesi hakim olmaya başladı ve kurum artık Sabancı ismi ile özdeşleşti. Günümüzde halen yüzde 49’luk hisselerine rağmen hakim ortak konumunda yer almaktadırlar.

Akbank bir dönem ünlü Amerika Birleşik Devletleri bankası olan Citigroup ile ortaklık kurmuştu. Citibank, Akbank’ın yüzde 9’luk hissesine sahip olarak bankaya ortak olmuştu. Ancak Citibank 2015 yılında bankanın yüzde 9’luk hissesini 1,2 milyar dolara satarak, bankadan çıktı.

Akbank halen daha Sabancı ailesi tarafından yönetiliyor. Bankanın yüzde 49’u ailede, yüzde 51 ‘i ise halka arz edilerek borsada işleme tabi tutuluyor. Banka 1963 yılında otomasyon sistemine geçen ilk banka olması ile biliniyor. Akbank’a bağlı beş adet iştirak bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla, Ak Finansal Kiralama A.Ş, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Portföy Yönetimi A.Ş., Akbank N.V., Akbank Dubai Limited olarak sıralanabilir.

Akbank EFT Saatleri

Akbank’ın para transferi konusunda müşterilerine en iyi imkanları sunmaktadır. Bu kapsamda Akbank EFT saatleri, sabah 09:00’da başlar akşam 16:30’da sona erer. İnternetten ise 17:30’a kadar işlem yapmak mümkün.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Akbank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Akbank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri