İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:30 - 17:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ EFT işlem saatleri dışında yapılan EFT'ler geç EFT ücreti bakımından ücretlendirilir. https://www.isbank.com.tr/urun-ve-hizmet-ucretleri adresinden güncel tarifeyi kontrol ediniz.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi İş Bankası Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (isbank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 724 0 724)
yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti için ayrı bir öneme sahip olan İş Bankası, Cumhuriyet döneminin ilk ulusal çaplı bankası olma özelliğine sahiptir. Kurulduğu dönemde büyük ses getiren ve Anadolu coğrafyasında önemli işlere imza atan İş Bankası, bugün halen daha varlığını sürdürmektedir. Banka kurulduğu dönemlerde cesur bir girişim olarak görülüyordu. Bunun temel nedeni ise Türklerin banka ve bankacılık alanına yönelik çalışmaları olmadığı o dönem Avrupa ve batı dünyası tarafından kabul görmekteydi.

İş Bankası Tarihi

İş Bankası’nın temelleri İzmir’de yapılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin de ekonomik temelinin nasıl olacağına cevap arayan Birinci İzmir İktisat Kongresi’nde atıldı. Burada alınan kararlar doğrultusunda çalışmalara o dönem Atatürk’ün de yakın arkadaşlarından birisi olan Celal Bayar başladı ve Büyük Taarruz’un başlangıcının yıl dönümü olan 26 Ağustos 1924’de resmi olarak açıldı. Kurulduğu dönemde nominal sermayesi 1 milyon liraydı. O dönem bu para ciddi bir meblağdı. Buna ek olarak Atatürk de sermayeye ek olarak 250 bin lirayı bankaya bağışladı.

Türkiye İş Bankası’nın sahibi konumunda olan Emeklilik Fonu’na o da ş Bankası Munzam Sandık Vakfı’na aittir. Ortaklık yapısına bakılırsa, İş Bankası Munzam Sandık Vakfı yüzde 37,08’ine sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 28,09’una hakimdir. Ancak partinin payı Atatürk’ün isteği üzerine, ürk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na gitmektedir. Bu hisselerin dışında kalan paylar ise halka açık şekilde işlem görüyor. Bunun da oranı yüzde 34,83 olarak biliniyor. İş Bankası’nın 1998 yılına kadar Hazine’ye ait pay oranı bulunuyordu. Bu oran 12,30 idi. Ancak bu da zaman içerisinde halka arz edildi ve Hazine bankadan çekildi.

İş Bankası her ne kadar Atatürk’ün emri ile kurulsa da özel banka konumu ile çalışmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’deki özel sermayeli bankadır. Bankanın Türkiye’nin her ilinde şubesi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ilçelerin de birçoğunda şubeler hizmet vermektedir.

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT saatleri bireysel müşterilere 08:30 ile 17:00 arasında yapılmaktadır. Çoklu para gönderme işlemleri ise sabah 08:30 ile akşam 16:30 arasında işleme açıktır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan İş Bankası EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın İş Bankası müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri