Halkbank EFT Saatleri

Halkbank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:00 - 17:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ İlgili saatler Merkez Bankası, Karşı Banka, Menkul Kıymet Borsası işlem saatleri göz önüne alınarak düzenlenmiştir.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Halkbank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.halkbank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 0 400)
yapabilirsiniz.

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan Halkbank, yaklaşık olarak 83 yıl önce kuruldu. Cumhuriyetin gelişim ve atılım gösterdiği dönemlerde özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesine öncülük etmesi için kurulan Halkbank, zaman içerisinde kurumsalın yanına bireysel müşterileri de eklemiş ve ciddi bir büyüklük yakalamıştır. Halkbank eft saatleri de dahil olmak üzere yazımız içerisine banka ile ilgili olarak birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Halkbank Tarihçesi

Türkiye’nin kurtuluş mücadelesinde en önemli günlerden birisi olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ya da daha çok bilinen adıyla Büyük Taarruz başlangıcı olan 26 Ağustos’un 1938’deki yıl dönümüne denk gelen kuruluşu ile dikkat çeken banka, o dönem için tüm dünyada var olan ekonomik buhranı en rahat biçimde atlatabilmek için birçok çalışma gerçekleştirdi.  Aktif büyüklüğü sayesinde dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Halkbank, zaman içerisinde hem esnafa hem de bireysel müşterilerine yönelik ciddi çalışmalar içerisine girdi.

1938 ila 1950 yılları arasında dünyadaki bankacılık faaliyetlerine paralel gelişmelerden etkilenen banka, özellikle bu dönemde yaşanan ikinci dünya savaşının etkilerini esnaf üzerinde en aza indirmek için büyük çaba gösterdi. Kurulan Halk Sandıkları ile kredi hizmetleri bu dönem içerisinde yürütüldü.

1950 ile 1992 arasında ise doğrudan şube açma yetkisi alan banka 1964 yılında sermaye artırımına giderek, dikkatleri üzerinde topladı. Bu dönemden sonra aktif olarak ülke çapında şubeleşmeye hız veren banka, esnaf, sanatkârlar ve küçük işletmelerin sektördeki ilk bankası olmayı başardı.

1992 yılından sonra aynı sene Türkiye Öğretmenler Bankası (Töbank), 1993’de Sümerbank, 1998’de ise Etibank, Halkbank bünyesine devredilerek, bankanın güçlenmesi sağlandı. 2001 yılında ise Emlak Bankası’nın tüm şubeleri Halkbank olarak değiştirildi. 2017 yılında ise Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Varlık Fonuna devredilen bankanın yüzde 51,11 hissesi bu fon içerisinde değerlendirilir.

Halkbank her ne kadar esnaflar için kurulan bir kurum olsa da zaman içerisinde bireysele yönelik de kredi imkanları sunan finans merkezi haline dönüşmüştür. Kullanıcıların merak ettiği Halkbank eft saatleri ise şu şekilde sabah 08:30 ila akşam 16:30 arasında işlem yapılabilmektedir.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Halkbank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Halkbank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri