ING EFT Saatleri

ING Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:15

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ 16:00 - 17:15 arası yapılan EFT ler geç işlemdir.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi ING Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (ing.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 0 600)
yapabilirsiniz.

Hollanda merkezli çok uluslu şirket olan ING grubu, yakın zamanlarda Türkiye’de olduğu sanılsa da geçmişi 30 yılı aşkındır. Ülkemizde farklı gruplara yatırım yaptı ve bu anlamda ülkemizde kurulan ve hali hazırda çalışan bir bankayı satın aldı. Dolayısıyla 2007 yılından bu yana ülkemizde ING ismi ile bulunan bankanın tarihi bilinen kuruluşundan daha eskiye dayanıyor. EFT saatleri yazımızda bu konu ile ilgili olarak detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

ING Tarihçesi

ING, Hollanda’da kurulan ve global pazarda kendisine yer bulabilen kuruluşların başında gelmektedir. Türkiye’de ilk olarak Bank of Boston adıyla 1984 yılında kurulan ING, 1990 yılında The First National Bank of Boston ismi ile anılmaya başlanmıştır. Banka yüzde yüz yabancı sermayeli değildir. İçerisinde OYAK (Ordu Yardımlaşma Kurumu), Cerrahoğlu ve Alarko gibi önemli Türk şirketleri de yer almaktaydı. 1993’te OYAK bankanın tüm ortaklarından bütün hisseleri satın almış ve bankanın hakimi olmuştur. Grup bir sonraki sene İrlanda’da Oyak European Finance Plc. ve 1 Ocak 1996’da Almanya’da Oyak Anker Bank GmbH’yi satın alarak global alanda genişlemeye başlamıştır.

1996 tarihinde Türk Boston Bank ismini de Oyak Bank olarak değiştiren kurum, uzun bir süre bu isimle devam etmiştir. 2001 tarihine geldiğimizde Sümerbank’ı bünyesine katan Oyak Grubu, büyümeye ve genişlemeye devam etmiştir.

2007 yılına gelindiğinde Oyak Grubuna ait olan bankaya talip olan ING, 19 Haziran 2007 tarihinde tüm hisselerin satışı üzerinden anlaşma sağladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından da onaylanan satış sonrasında Oyak Bank ismini ING Türkiye olarak değiştirdi.  2019’da ise banka bir kez daha isim değişikliğine giderek ibaresindeki Türkiye’yi kaldırdı ve yalnızca ING ismini kullanmaya başladı. Banka 2020 yılında 662 milyar liralık aktif büyüklüğü ile o dönem Türkiye’nin sekizinci büyük bankası oldu. Bankanın hisselerinin yüzde 99,9’u ING Bank NV’nindir.

ING EFT Saatleri

ING EFT saatleri hafta içerisinde her gün sabah 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleşmektedir. Bin liraya kadar olan gönderimlerde ise FAST uygulaması kullanılmaktadır. Ücretler birkaç dakika içerisinde ilgili hesaba geçmektedir.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan ING EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın ING müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri