TEB EFT Saatleri

TEB Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:15

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ CEPTETEB İnternet Şubesi’nden 16:00 ve sonrasında gerçekleştirilen EFT işlemleri için mevcut EFT ücretlerine ilave olarak geç EFT komisyonu alınmaktadır.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi TEB Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (teb.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 200 0666)
yapabilirsiniz.

TEB, Türkiye Ekonomi Bankası, kuruluşu Cumhuriyet döneminin ilk yıllarına kadar gitmektedir. Yerelden çıkan ve ulusala ulaşan bankalar arasında yer alan TEB, o dönemlerden bu zamana kadar birçok şube açmış ve müşterilerine kusursuz bir hizmet akışı sunmuştur.

TEB Tarihçesi

TEB’in tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İş Bankası gibi temeli İzmir İktisat Kongresi’nde atılmıştır. Buraya Kocaeli’nden katılan çeşitli meslek temsilcileri kredi bankasının bir ihtiyaç olduğunu belirttikten sonra yerel bir banka kurmaya karar verdiler. 26 Ocak 1927 tarihinde Kocaeli Halk Bankası Türk Anonim Şirketi adıyla yerel bankalarını faaliyete geçiren bölge iş insanları, 1961 yılına kadar bu isimle anıldılar. 1961’de bankanın adı kısaca Kocaeli Bankası olarak kaldı. Kurum 83 kişinin ortak olduğu bir konsorsiyumda kuruldu.

1980’li yıllara kadar yalnızca Kocaeli ve çevresinde hizmet veren ve çok fazla açılmayan banka, 1982 yılında artık atılım yapmak istiyordu. Bu yılda yine isim değiştiren finans kuruluşu bugün bildiğimiz adıyla Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) adını aldı. Bu noktadan  sonra yerelden çıkıp ulusala doğru yol almaya başlayan kurum, genel merkezini de aynı zamanda finansın başkenti olan İstanbul’a taşıdı. Bu yıllarda özellikle yatırım bankacılığına yönelen ve kurumsal müşterilere hizmet veren şirket, ilerleyen yıllarda bireysele de dönüş yaptı.

2000’li yıllara geldiğimizde Avrupa’nın sayılı bankalarından olan BNP Baribas ile ortaklık görüşmelerine başlayan banka 2005 yılında anlaşma için zemini oluşturdu. BNP Paribas, Fortis Bank’ı satın alınca Türkiye’de faaliyet gösteren kolu da TEB’in kontrolüne geçmiş oldu. 2011 yılında tüm Fortis Bank şubeleri TEB çatısı altında birleşti.

TEB bankasının çoğunluk hisseleri TEB Holding’in yönetimindedir. BNP Paribas yüzde 23,51 ve BNP Paribas Fortis yüzde 21,23’lük hisseye sahiptir. Kocaeli Ticaret Odası’nın da bankada küçük de olsa payı bulunmaktadır. Bu pay yaklaşık olarak yüzde 0,02’dir.

TEB EFT Saatleri

Banka, para transferi konusunda son teknoloji altyapıyı kullanmakta ve müşterilerine sınırsız hizmet imkanı sunmaktadır. TEB EFT saatleri, sabah 09:00 ile akşam 17:15 arasındadır. Ayrıca banka son dönemde geçilen FAST uygulamasını da belirli limitler dahilinde sunmaktadır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan TEB EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın TEB müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri