Albaraka Türk EFT Saatleri

Albaraka Türk Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:30 - 17:15

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Albaraka Türk hesaplarınızdan, EFT saatleri dışında da Nöbetçi Transfer hizmetimiz sayesinde TL para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Nöbetçi Transfer’den yararlanabilmek için İnternet/ Albaraka Mobil kullanıcısı olmanız yeterli. Detaylı Bilgi için; https://www.albaraka.com.tr/tr/dijital-bankacilik/yenilikler-ve-kolayliklar/nobetci-transfer
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Albaraka Türk Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.albaraka.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0 850 222 5 666)
yapabilirsiniz.

Türkiye’de faizsiz bankacılık denilince akla gelen kurumlardan birisi olan Albaraka Türk, 5411 sayılı Bankacılık kanunu esasına göre çalışan finans kuruluşlarından birisidir. Bankacılığın ruhuna aykırı bir iş yapan Albaraka, İslam hukukunda yeri olmayan faizi uygulamadan kar ortaklığı çerçevesinde işlemlerini yürütmektedir.

Albaraka Türk Tarihçesi

Albaraka Türk, 1984 yılında Türkiye’de kurulan faizsiz bankacılığı öncülerindendir. Kurum İslam Bankacılığı modeline göre hareket ediyor ve herhangi bir şekilde faizi içerisinde barındırmıyor. 1985 yılında faaliyetlerine başlayabilme şansı elde eden banka, ortaklarından mevduat toplar ve bunları kredi imkanı olarak farklı kişilere verir. 1992 yılında toplamda 10 şubesi bulunan banka bugün yüzlerce şubesi ile katılımcılara kar payı dağıtmaktadır.

Dünyada Al Baraka Bankacılık Grubu olarak tanınan bir şirketler topluluğu tarafından ülkemizde kurulan ve faaliyete geçirilen banka, ilk olarak aynı grubun Bahreyn’in başkenti Manama’da faaliyete geçmiştir. Bankanın ana statüsü ise katılım bankacılığıdır. Türkiye’de son dönemlerde önemli bankalar tarafından kurulan bu bankacılık türü ilk olarak Albaraka Türk ile hayatımıza girmiştir. Bu bankacılıkta kişi kredi için bankaya başvurur ve kişinin ihtiyacı olan ürünü temin eder ve geri ödemesinde elde edilen kazanca da kar adı verir. Bu sayede banka herhangi bir şekilde faiz almadan tüm mevduat sahibi ortaklarına bu karı dağıtır. Dolayısıyla direkt olarak sıcak para akışı olmadan tüm süreç işler.

Albaraka Türk ağırlıklı olarak yabancı sermayeli bir kuruluştur. İslam Kalkınma Bankası bu finans kuruluşunun yüzde 7,84’lük kısmına ortaktır. Yüzde 62,12’si yabancı, yüzde 0,98 yerli ortakların payıdır. Geriye kalan yüzde 36,90’lık kısım ise halka açık olan payındır.

Bankacılık alanında özellikle katılım finansmanında çok tercih edilen kurum 2018 yılında düzenlenen Türkiye’ye Değer Katanlar Ödüllerinde “Yılın En İyi Katılım Bankası” ödülüne layık görülerek, bu alanda büyük bir başarıya imza attı.

Albaraka Türk Eft Saatleri

Albarak Türk kurumsal olduğu kadar bireysel müşterilerine de destek sağlamaktadır. Albaraka Türk Eft saatleri sabah 08:00’da başlar akşam 17:15’te biter. Buna ek olarak hafta sonları da para transferi konusunda banka destek sağlamaktadır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Albaraka Türk EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Albaraka Türk müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri