Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ EFT işlemlerinizi Kuveyt Türk şubelerinden 17:00’a kadar, Kuveyt Türk ATM, İnternet ve Kuveyt Türk Mobil'den ise 17:20’ye kadar gerçekleştirebilirsiniz.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Kuveyt Türk Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (kuveytturk.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 251 0 123)
yapabilirsiniz.

Türkiye’de faizsiz bankacılık denilince akla gelen birkaç kurumdan birisi olan Kuveyt Türk, 30 yılı aşkın bir süredir katılım bankacılığı alanında önemli işlere imza atıyor. Faizsiz işlem yapması dolayısıyla Türkiye’nin her yerinde müşterisi bulunan banka, şubeleşme konusunda da zaman içerisinde önemli adımlar atmıştır.

Kuveyt Türk Tarihçesi

Kuveyt Türk, Türkiye pazarına girmeden önce 1977 yılında Kuwait Finance House tarafından ortaya atılan faizsiz bankacılık fikrini benimseyen ilk bankalar arasında yer almaktadır. 1989 yılında ilk olarak Kuveyt Türk Evkaf Finans Kurumu ismi ile kurulan banka, 2006 yılında ise adını Kuveyt Türk Katılım Bankası olarak değiştirmiştir. Kurum ilk yıllarında özellikle hazır giyim sanayisine verdiği destekler sayesinde Altın Madalya ödülüne layık görüldü. Yine bu dönem içerisinde kuruluş sermayesini de iki katına çıkarttı.

Bankanın sahibi katılım bankası ve faizsiz bankacılık fikrini ilk olarak ortaya atan Kuwait Finance House olarak bilinmektedir. Bu nedenle yüzde yüz yabancı sermaye ile kurulduğunu söyleyebiliriz. 1977 yılına kadar Kuwait Finance House’a kadar faizsiz bankacılık fikrini benimseyen hiçbir banka Kuveyt içerisinde yoktu. Bu noktada kendi ülkesi için önemli olan finans kuruluşu bu fikrini dünyaya yaymak için banka kurmaya karar verdi. Türkiye’nin yanı sıra Bahreyn, Malezya ve Suudi Arabistan’da da yatırımları bulunan Kuwait Finance House, 1989 yılında ülkemize gelerek faizsiz bankacılığın mümkün olduğunu göstermiştir.

2002 yılında Kuveyt Türk dünyaca ünlü ödeme sistemi Visa ile protokol imzalayan ilk kuruluş oldu. Kurum bu tarihten itibaren Visa’ya üye olan ilk Türk bankası olma özelliği sayesinde öne çıktı. Kuveyt Türk hisselerinin yüzde 64,24’ü Kuwait Finance House’a aittir. Yüzde 18,72’si Vakıflar Bankası ve yüzde 9’luk bir hisseye de Wafra Uluslararası Yatırım Şirketi sahiptir. Kalan yüzde 1,04’lük kısım ise İslam Katılım Bankası’na aittir.

Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk bireysel ve kurumsal müşterilerine para transferi konusunda da destek sağlamaktadır. Kuveyt Türk EFT saatleri, şubelerden 17:00’a, mobilden ise 17:20’ye kadar yapılabilmektedir. Kuveyt Türk EFT işlemleri yaklaşık olarak 5 ila 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Kuveyt Türk EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Kuveyt Türk müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri