ICBC EFT Saatleri

ICBC Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi ICBC Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.icbc.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (444 00 50)
yapabilirsiniz.

ICBC (Çin Endüstri ve Ticaret Bankası) toplam varlıklara göre dünyanın en büyük bankası olarak bilinen kurum, yakın tarihte Türkiye’de de banka alımı yoluyla şubeleşmeye başladı ve global pazarda bir ülkeyi daha kendisine eklemiş oldu. ICBC Bankası ülkemizde genellikle yatırımcı bazlı çalışmakta ve kurumsal müşterilere hizmet akışı sağlamaktadır. Banka Çin’in en büyük dört devlet bankasından birisidir.

ICBC Bankası Tarihçe

Dünyanın ve aynı zamanda Çin’in en büyük bankası olma özelliğine sahip olan Çin Endüstri ve Ticaret Bankası ICBC, ülkemizde faaliyet gösteren ve tekstil sanayicisine yönelik kredileri ile öne çıkan Tekstilbank’ın satılması ile Türkiye pazarına giriş yapmış oldu. Güç anlamında önemli bir değer olan ICBC, ülkemize de birçok anlamda güç kazandırmıştır.

GSD Grup bünyesinde çalışan Tekstilbank’ın yüzde 75’lik hissesini 668 milyon lira karşılığında satın alan ICBC, 2015 yılı içerisinde tüm satış işlemlerini her iki ülkede onaylanacak şekilde tamamlamıştır. Kasım 2015 yılına geldiğimizde ise banka ismini ICBC Turkey olarak değiştirme kararı aldı ve hayatına bu noktada devam etmektedir.

Banka Türkiye’de dahil olmak üzere yaklaşık olarak 40’ın üzerinde ülkede hizmet vermektedir. Bu da imkanları ve sunduğu hizmetler bakımından geniş bir olanağa sahip olduğunu gösteriyor. Tekstilbank’ın başta yüzde 75,50 hissesini satın alan Çin Endüstri ve Ticaret Bankası, ilerleyen dönemlerde bu payı artırdı ve yüzde 92,84’lük bir hisse oranına ulaştı. A grubu hisselerde halka açıklık oranı ise yüzde 10’luk bir paya dayanıyor.

ICBC, yüzde yüz yabancı sermayeli bankalar arasında bulunuyor. Türkiye’de de kurumsal müşteri ağırlıklı olmak üzere işletmelere kredi finansmanı sağlamak ve mevduat konusunda destek sağlıyor.

ICBC EFT Saatleri

ICBC kurumsal müşterileri için tüm imkanları sunan ve bu alanda sürekli olarak gelişen bir banka olarak biliniyor. ICBC EFT saatleri konusunda müşterilerine sınırsız bir imkan sunuyor. Hesaplar arası para transferi, başka hesaba havale gibi noktalarda 7/24 hizmet akışı sunarken, EFT saatleri konusunda 09:00 ile 17:00 arasında para aktarımı yapılmasına izin veriyor. Ülkemizde son dönemde çıkan FAST uygulaması da belirli limitler dahilinde yapılıyor.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan ICBC EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın ICBC müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri