Vakıf Katılım EFT Saatleri

Vakıf Katılım Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:20

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Vakıf Katılım Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.vakifkatilim.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 202 1 202)
yapabilirsiniz.

Katılım bankacılığı alanına devlet tarafından verilen desteğin bir diğer sembolü olan Vakıf Katılım, faizsiz bankacılık yapmaktadır. Tamamen İslami Bankacılık esaslarına göre düzenlenen banka, herhangi bir şekilde faizli çalışmamaktadır. Kar payı adı ile elde edilen geliri mudilere dağıtan banka, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na tabi olarak çalışmaktadır.

Vakıf Katılım Tarihçesi

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan ve aynı zamanda devlet kuruluşu olan Vakıfbank, 2015 yılında kendi adı ve altında Vakıf Katılım adıyla İslami esasları gözeten banka kurmuştur. Bu banka İslam’ın emrettiği üzere faizli herhangi bir iş yapmaz ve mevduat sahiplerine zamanı geldiğinde belirli oranlarda kar payı verir.

2015 yılında kurulan banka 17 Şubat 2016 yılında BDDK’dan faaliyet izni aldıktan sonra şubeleşmeye başladı. Kuruluşunda Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bayezid Han-ı Sani Vakfı, Mahmut Han-ı Evvel Bin Mustafa Han Vakfı, Mahmut Han-ı Sani Bin Abdülhamit Han-Evvel Vakfı ve Murat Paşa Bin Abdüsselam Vakfı tarafından ödenmiş toplam 805 milyon TL sermaye bulunmaktadır.

Bankanın Vakıflar Genel Müdürlüğü ve iştiraklerine bağlı olduğunu ve sermayesinin de tamamının yerli olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla Vakıf Katılım’ın yüzde 99’luk kısmına Vakıflar Genel Müdürlüğü sahiptir. Kalan kısımlar da yukarıda saydığımız dernekler arasında 0,25’lik olacak şekilde paylaştırılmıştır. Kurumun ödenmiş sermayesi 9 milyar  635 milyon lira olarak açıklanmıştır.

Türkiye’de önemli kentlerde hızlı bir şekilde şubeleşen ve müşteri portföyünü genişleten banka, özellikle İslami hassasiyetlere göre hareket eden ve bu anlamda para kazanmayı isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Vakıf Katılım yüzde yüz oranında yerli sermaye ile kurulmuş bir banka olmakla birlikte bu alanda diğer devlet katılım bankası Ziraat Katılım ile de benzerlik taşımaktadır.

Vakıf Katılım EFT Saatleri

Vakıfbank altında çalışan Vakıf Katılım, bireysel ve kurumsal müşterilere finansal alanda destek olmaktadır. Bu noktada para transferi konusunda da müşterilerine yardımcı olan Vakıf Katılım EFT Saatleri ise, 09:00 ile 17:00 arasında tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde yeni verilmeye başlanan FAST hizmeti de belirli limitler dahilinde Vakıf Katılım bünyesinde verilmeye başlandı.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Vakıf Katılım EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Vakıf Katılım müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri