Denizbank EFT Saatleri

Denizbank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:00 - 16:30

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ EFT işlemlerinizi şubelerimizin yanı sıra, İnternet Bankacılığı'ndan, Telefon Bankacılığı'ndan ve Türkiye genelinde hizmet veren yaygın hizmet ağımız ile ATM'lerimizi kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Denizbank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (denizbank.com)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 0800)
yapabilirsiniz.

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan Denizbank, ülkemizde güvenilen ve çok fazla tercih edilen bankalardan birisidir. Bir süre farklı bir bankaya dahil olan ve bu süreçte piyasada olmayan Denizbank, yıllar sonra satın alma yoluyla tekrar piyasaya girdi.

Denizbank Tarihçesi

Denizbank, ilk olarak Türkiye Denizciler Bankası ismi ile 1938 yılında kurulmuştur. O dönem henüz yeni gelişmekte olan denizcilik alanında finansman ve destek sağlamak amacıyla kurulan devlet bankası olan Denizbank, kurumsal olarak bağımsız bir bankaydı.

1983 yılında Türkiye Denizcilik Bankası olan ismi Türkiye Denizcilik Kurumu Genel Müdürlüğü (TÜDEK) olarak değiştirilmiştir. İsmi değişen kurumun yapısı da değişmiş, artık denizcilik dışındaki faaliyet alanlarına da etki etmeye başlamıştır.

1992 yılına gelindiğinde ise Denizbank, bir başka devlet bankası olan Emlakbank’a devredilmiş ve tüzel kişiliği sona ermiştir. 1997 yılında Emlakbank’ın batması ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilmesi sonucunda Denizbank buradan ayrıldı ve Zorlu Holding’e satıldı.

Zorlu Holding bünyesinde yeniden tüzel hale gelen bankanın Türkiye’de o dönem yalnızca 3 adet şubesi kalmıştı. Bankanın birçok şubesine TMSF el koymuştu. Zaman içerisinde bankanın sermayesini düzelten Ahmet Nazif Zorlu, 2002 yılında Tarişbank’ı da bu kurumun bünyesine katması ile birlikte şube sayısını da önemli ölçüde artırmış oldu.

Banka, önce Rusya’nın önemli bankalarından olan Sberbank’a 3 milyar Euro karşılığında satılarak Zorlu Grubundan çıktı. Daha sonra Sberbank 2018 yılında 3,2 milyar dolara Emirates NBD isimli gruba satılmıştır.

Denizbank’ın hisse yapısında yüzde 100’lük oran ile Emirates NBD Bank PJSC bulunmaktadır. Bunun dışında herhangi bir dışa açılma ve ortaklık durumu söz konusu değildir. Ancak dört kişi daha 1 liralık sembolik yatırımlarla ortak şeklinde görülmektedir. Denizbank ülkemizin sermayesi ile kurulmuş ancak daha sonra yabancı sermayeye geçen banka statüsündedir.

Denizbank EFT Saatleri

Banka kurumsal ve bireysel müşterilerine para transferi imkanı sunmaktadır. Denizbank EFT saatleri, sabah 08:00’da başlayıp, akşam 16:30’da sona ermektedir. Son dönemde ortaya çıkan FAST uygulaması da banka kapsamında uygulanmaktadır. Belirli limitler dahilinde FAST ile dilediğiniz zaman para gönderimi yapabilirsiniz.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Denizbank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Denizbank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri