Alternatif Bank EFT Saatleri

Alternatif Bank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:00 - 17:15

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Alternatif Bank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.alternatifbank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (444 00 55)
yapabilirsiniz.

Ülkemizde özel bankacılık kuruluşlarından olan Alternatif Bank, Doğan Holding bünyesinden kurulmuş, ancak sonraki yıllarda farklı kurum ver kuruluşlara geçmiştir. Moody’s, Fitch ve Standart and Poors gibi kredi derecelendirme kuruluşları tarafından tanınan ve iyi notlar alabilen Alternatif Bank, bugün ülkenin en büyük finans kurumlarından birisi olmayı başardı. Alternatif Bank eft saatleri yazımızda detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Alternatif Bank Tarihçesi

Alternatif Bank, 1991 yılında Doğan Holding bünyesinde kurulmuştur. 1995 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (Borsa İstanbul) bünyesinde işlem görmeye başlayan banka, bir sonraki yıl olan 1996’da Doğan Holding’den Anadolu Grup bünyesine satış yoluyla devredildi. Yaklaşık olarak 17 yıl Anadolu Grup tarafından faaliyetleri yürütülen banka 2013 yılında Katar’ın ilk özel bankası olan The Commercial Bank of Qatar tarafından yüzde 70,84’lük hissenin satın alınması ile el değiştirme aşamasına girdi. 3 yıl sonra 2016’da Anadolu Grup elindeki yüzde 25’lik hisseyi de aynı kuruma devredince banka tamamen The Commercial Bank of Qatar’ın oldu.

2013 yılında büyük hissedar olan The Commercial Bank of Qatar öz sermayeyi yüzde 3,4 oranında artırma gereği hissetti. Bankanın tamamını satın aldığı yıl olan 2016’dan sonra ise 210 milyon liralık sermaye artırımı gerçekleştirmesi ile dikkatleri üzerine çekti. Bir yıl sonra 2018’de ise yeniden sermaye artırımına giden Alternatif Bank, bu dönemde 187 milyon liralık bir ek sermaye oluşturdu. Ağustos 2018’de 11 ülkenin 11 bankası ile gerçekleşen sendikasyon kredisi ile kendisine 135 milyon dolarlık kaynak oluşturmayı başaran kurum, 2019 yılında 272,2 milyon liralık yeni bir sermaye artışına gitti.

Bankacılık Faaliyetleri

Alternatif Bank, kendi bünyesinde Alternatif Lease ve Alternatif Yatırım adı altında iki alt kuruluşu da bulunduruyor. Alternatif Lease daha çok orta ve büyük ölçekli işletmelere kredi imkanı sunarken, Alternatif Yatırım ise Danışman Bankacılık hizmetleri veriyor.

Kurumsal olduğu kadar bireysel müşterilere yönelik de hizmetler sunan Alternatif Bank, eft saatleri ile de dikkat çekiyor. Banka hafta içi her gün müşterilerinin 08:00 – 17:15 saatleri arasında eft yapmasını sağlıyor.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Alternatif Bank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Alternatif Bank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri