Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:20

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Tüm EFTler (16:00-17:20 arası EFTler) geç EFT ücreti bakımından ücretlendirilir. https://www.sekerbank.com.tr/urunvehizmetucretleri adresinden güncel tarifeyi kontrol ediniz.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Şekerbank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (sekerbank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 7878)
yapabilirsiniz.

Türkiye’de hemen her devlet bankasının bir misyonu vardır. Ziraat Bankası çiftçileri, Halkbank esnafı desteklemek amacıyla kurulmuştur. Bu noktada Şekerbank’ın da bir misyonu ve amacı bulunmaktaydı. Anadolu Bankacılığı sloganı ile hareket eden kurum bugün halen daha misyonunu sürdürmektedir.

Şekerbank Tarihçesi

Şekerbank, ülkemizdeki şeker pancarı üreticilerini ve bu alanda çalışan kişileri desteklemek amacıyla kurulmuştur. İlk olarak Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla 1953 yılında Eskişehir’de ortaya çıkan banka, bu alanda çalışan çiftçilerin ve üreticilerin finansman sorununu çözebilmek için ortaya çıkmıştı. 1956 yılında bankanın ana merkezi Eskişehir’den başkent Ankara’ya taşınırken ismi de değişti. Ankara’da adı bugün bildiğimiz haliyle Şekerbank oldu.

1993 yılına kadar Şekerbank, bir devlet bankası olarak çalıştı ve Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde şubeleşti. Ancak bu yıldan sonra özel banka statüsüne geçen kuruluş, 1997 yılında halka arz edilerek, hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (Borsa İstanbul) içerisinde işlem görmeye başladı. 2004 yılında gelindiğinde ise genel merkezi bir kez daha taşındı ve finansın başkenti İstanbul, bankanın yeni merkezi oldu.

Şekerbank’ın sahiplik durumuna bakacak olursak, Şekerbank hissesine sahip olanlar başta gelmektedir. Ancak Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı ana hissedarı olarak bilinmektedir. Yine de bankanın ezici çoğunluğu borsalarda işlem gören hisseden satın alan hissedarlardır. Bankanın 50,99’luk hissesi halka arz edilmiştir. Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı’nın payı yüzde 30’dur. Bankaya sonradan ortak olan Samruk-Kazyna Invest LLP’nin oranı yüzde 12.06 ile vakfı takip etmektedir. Şekerbank Türk Anonim Şirket Personel Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı ise 6,44’lük oran ile en küçük ortak konumunda yer almaktadır.

Şekerbank hayatına devlet çatısı altında başlayıp, özele geçen bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla yapısal olarak özeldir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun koyduğu kurallara göre yönetilmektedir.

Şekerbank EFT Saatleri

Şekerbank yatırımcılara ve bireysel müşterilere yönelik birçok hizmet sunmaktadır. Para transferi de bunlardan birisidir. Şekerbank EFT saatleri sabah 09:00’da başlıyor ve akşam 17:15’te sona eriyor. Transfer edilen ücret yaklaşık 10 dakika sonra hedeflenen hesaba geçiyor.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Şekerbank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Şekerbank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri