Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09.00 - 17.20

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ 16.00 - 17.20 saatleri arasında yapılan geç EFT işlemleri ayrı ücretlendirilmektedir. Hafta içi 17.20 sonrası ve hafta sonları EFT işlemi yapılmamaktadır.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Yapı Kredi Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (yapikredi.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 0444)
yapabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en eski bankacılık kuruluşlarından olan Yapı Kredi, köklü geçmişi ile bugün halen daha hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin hemen her ilinde şubesi bulunan banka hem kurumsal hem de bireysel tarafa önemli katkılar sunabiliyor. Günümüzde Koç Holding’e ait olan bu finans kuruluşu geçmişte çok farklı bir iş adamı tarafından kuruldu.

Yapı Kredi Tarihçesi

1946 yılında Kazım Taşkent tarafından kurulan Yapı Kredi, Türkiye’nin ilk özel bankası olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle özel sermayesi olan bankalar arasında en eskisi ve en güvenilen bankası olma özelliği ile dikkat çekmektedir. Ülkemizdeki bankacılık sektörü ile ilk kez bilgisayarı tanıştıran da Yapı Kredi oldu. 1967 yılında banka bazı işlemler için bilgisayar teknolojilerini kullanmaya başladı.

Yapı Kredi daha sonra Kazım Taşkent yönetiminden çıkarak, 1980’de Çukurova Grubu’ndan Mehmet Emin Karamehmet’e satıldı. Karamehmet’te bankaya teknolojik anlamda ciddi yatırımlar yaptı. 1984 yılında ilk kez online işlem gerçekleştiren banka, bu alanda yine bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Uzun yıllar bankayı kendisi yöneten Karamehmet, aynı zamanda Pamukbank’ın da sahibiydi. Pamukbank’a borçlarından dolayı el konulunca Mehmet Emin Karamehmet, elindeki diğer önemli varlık olan Yapı Kredi’yi satabilmek için harekete geçti.

2005 yılına geldiğimizde ise Çukurova Grubu elindeki Yapı Kredi’yi borçlarından kurtulabilmek için Koç Grubuna ve İtalyan Unicredito ortaklığına sattı. Satıldığı dönemlerde bankanın değer 4 milyar dolardı. O dönem Türkiye’nin beşinci büyük bankası konumunda olan bu kuruma 2 milyar 50 milyon Euro ödendi. Bu bedel bankanın yüzde 57,4’ü için ödenmişti.

2006 yılına gelindiğinde Koç Grubunun elinde olan ve o dönem özellikle yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen Koçbank, Yapı Kredi ile birleşerek büyümeye devam etti. Bu dönemde bu iki bankanın birleşme finans piyasaları bakımından önemli görüldü.

Bankanın yüzde 40,95’ine Koç Grubu, 9,02’lik kısmında, Koç Holding, yüzde 20’sine de UniCredit hakimdir. Yaklaşık olarak yüzde 30’luk kısmı da halka açıktır.

Yapı Kredi Eft Saatleri

Yapı Kredi eft saatleri hafta içi her gün sabah saat 09:00 ile akşam 17:20 arasındadır.

 

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Yapı Kredi EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Yapı Kredi müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri