Ziraat Katılım EFT Saatleri

Ziraat Katılım Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 16:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Ziraat Katılım Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.ziraatkatilim.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0 850 220 50 00)
yapabilirsiniz.

Türkiye’de katılım yani faizsiz bankacılığın tarihi o kadar eskiye dayanmasa da son yıllarda özellikle hükümetin desteği ile devlet bankalarının büyük çoğunluğu katılım bankacılığına adım attı. Ziraat Katılım da bu bankalar arasında yer alıyor. Henüz açılalı 10 yıl olmayan Ziraat Katılım sürekli olarak büyüyen ve gelişen yapısı ile dikkat çekiyor.

Ziraat Katılım Tarihçesi

Ziraat Bankası bünyesinde kurulan ve tamamen yüzde yüz yerli sermayeli katılım bankası olan Ziraat Katılım, öz sermayesini hazinenin verdiği destek ile oluşturmuştur. 15 Ekim 2014 tarihinde başlattığı çalışmalarını 29146 sayılı resmî gazete yayımlanan ve 6302 sayılı kanun ile sürdürmektedir. İstanbul’un fethinin yıl dönümü olan 29 Mayıs 2015 tarihinde ise ilk şubesini açan banka, o günden bu yana sürekli olarak gelişen ve büyüyen bir yapıya ev sahipliği yapıyor. Banka ilk şubesini İstanbul, Eminönü’nde açtı.

Ziraat Katılım’ın kurulduğu günlerde 675 milyon liralık sermayesi bulunuyordu. Ziraat Katılım Bankası aynı zamanda “İslami Bankacılık” diğer adıyla “Faizsiz Bankacılık” yapabilmek için geliştirilen katılım bankacılığı faaliyetlerini yapabilmek için gerekli Katılım Bankacılığı Faaliyet İcazet Belgesine de sahip olması ile öne çıkar. Zaman zaman bankaya bağlı olarak çalışan İslam ilimleri uzmanlar (genellikle akademik personel) belirsiz olan konular üzerinde çalışarak, konuyu derinlemesine incelerler ve katılım bankacılığı kapsamında uygulanıp, uygulanamayacağına göre değerlendirme yaparlar.

Ziraat Katılım Bankası sermayesini hazineden alsa da kurumsal anlamda bağlı olduğu yer Ziraat Bankası A.Ş. dir. Bu banka ödenmiş sermaye tutarının yüzde 100’üne sahip olması ile öne çıkmaktadır. Banka her ne kadar faizsiz işlemler yapsa da denetimsel olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) yönetmeliklerine bağlı olarak çalışır. Bankanın bugün yüzün üzerinde şubesi bulunmakta ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Ziraat Katılım Eft Saatleri

Ziraat Katılım Bankası hem kurumsal hem de bireysel müşterilere eksiksiz bir hizmet sunmak için çalışıyor. Dolayısıyla Ziraat Katılım eft saatleri gün içerisinde mesai saatlerinde yapılmaktadır. Bunun haricinde belirli limitler dahilinde FAST işlemleri de bankada mevcuttur. Ayrıca tüm Türkiye’deki kamu bankalarının ATM’leri de ücretsiz sunulmaktadır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Ziraat Katılım EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Ziraat Katılım müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri