HSBC EFT Saatleri

HSBC Bankası Eft İşlemleri;

🕛 09:00 - 17:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi HSBC Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.hsbc.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 211 0111)
yapabilirsiniz.

Londra merkezli olan HSBC (The Hong Kong and Shanghai Banking Copporation) çokuluslu bir finans kuruluşudur. Uzun zamandır ülkemizde de hizmetlerine devam eden banka, hem bireysele yönelik hem de kurumsalı hedefleyen birçok finansal hizmet akışı sunmaktadır.

HSBC Tarihçesi

HSBC dünyanın en eski bankalarından birisidir. Her ne kadar adında Hong Kong ve Şangay geçse de bugün merkez olarak İngiltere’nin başkenti Londra gösterilmektedir. Ülkemizde de 30 yılı aşkın bir süredir hizmetini sürdüren ve yüzde yüz yabancı sermayeli bir banka olan HSBC, 1865 yılında Hong Kong’da kurulmuştur. Bugün dünyanın 60’dan fazla ülkesinde hizmet vermeye devam eden ve dünyanın en büyük finans kuruluşları arasında yer alan kurum, ülkemize 1990 yılında giriş yapmıştır.

1990’da direkt olarak HSBC adıyla kurulmayan banka, önceleri Midland Bank ismi ile müşterilerine hizmet vermeye başladı. Ancak yaklaşık olarak 10 yıl sonra o dönem Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen Demirbank’ın satın alınması ile 2001 yılında Midland Bank ile birleştirdi ve küresel ismi olan HSBC ismini ülkemizde de almış oldu. Bankanın Türkiye’deki genel merkezi İstanbul’un Şişli ilçesinde yer almaktadır.

HSBC kendi içerisinde yer alan grup şirketleri tarafından paylaşılan ve ortak şekilde yönetilen kurumlardan birisidir. Şirketin yüzde 89,99’luk büyük kısmı HSBC Middle East Holdings B.V üzerinde kayıtlıdır. Geriye kalan yüzde 10,01 HSBC Bank Middle East Limited şirketine aittir. Bunun yanı sıra 1 liralık hisselere sahip olan HSBC Group Nominees UK Limited, HSBC Latin America Holdings (UK) Limited ve HSBC Overseas Holdings (UK) Limited de ortaklar arasında bulunmaktadır.

Banka ülkemizde kurulduğu günlerde 7 milyon dolar sermaye ile kuruldu ve o günden bu yana bunu artırmaya devam ediyor. HSBC ayrıca yerli statüsünde değerlendirilmeyen bankalar arasında yer almaktadır. Tamamen kendi şirketleri tarafından yönetilen bankanın bir kısmı dahi alınsa yerli olmaktan çok uzak olacaktır.

HSBC EFT Saatleri

Banka, kurumsal ve bireysel müşterilerine para transferi konusunda yardımcı olmaktadır. HSBC eft saatleri sabah 09:00 ile akşam 17:00 arasında gerçekleşir. Ayrıca belirli limitler dahilinde FAST uygulaması da bulunmaktadır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan HSBC EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın HSBC müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri