Garanti EFT Saatleri

Garanti Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:00 - 17:15

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Geç EFT işlemleri: 16:00 – 17:15 arasında yapılmaktadır.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Garanti Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (garantibbva.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (444 0 333)
yapabilirsiniz.

Garanti Bankası, Türkiye’nin en eski özel sermayeli bankaları arasında yer almaktadır. Bu anlamda Yapı Kredi Bankası ile aynı yıl kurulan finans kuruluşu, ondan hemen sonra kurulması bakımından da önemlidir. Zaman içerisinde ülkemizin en önemli bankacılık kurumları arasında yer alan banka, farklı faaliyet alanlarında kendisini göstermeye başlamıştır.

Garanti Bankası Tarihi

Garanti Bankası, 1946 yılında kurulan ikinci özel teşebbüs bankasıdır. Ankara merkezli olarak kurulan bankayı 103 ortaklı bir anonim şirket olarak kuruldu. Bu ortaklar arasında ciddi sermaye birikimi olan kişiler bulunuyordu. Bankanın kuruluş sermayesi 2 milyon 500 bin liraydı. İlk şube genel merkezin olduğu Ankara’da açıldı ve banka faaliyete geçti. Ardından ikinci şubesi ise İstanbul’da açılarak büyümeye başladı. Kısa süre sonra Türkiye’nin önemli kentlerinde birden çok şube açarak kendisini ve sermayesini büyütme imkanı buldu.

1970’li yıllara gelindiğinde o dönemin iki ana sermaye gücü Koç ve Sabancı bankanın iki ortağı konumuna geldiler. Ancak bu iki grup da bankayı çok fazla elinde tutmadı ve 1983’de tüm hisseler satılarak banka tamamen Doğuş grubunun kontrolüne geçti.  Zaman içerisinde gelişen ve büyüyen banka içerisine iki bankayı daha alarak daha da güçlendi.

Garanti Bankası’nın sahibi olan Doğuş Grubu 1996 yılında Osmanlı Bankası’nı satın aldı. Osmanlı Bankası bir süre bu grubun bünyesinde bağımsız olarak çalışsa da 21 Aralık 2001 yılında son kez kapılarını açtı ve Garanti ile birleşti. Aynı dönemlerde Doğuş Grubunun diğer bankası Körfezbank da Garanti’nin bünyesine dahil olmadan önce Osmanlı Bankası ile birleşmişti. Dolayısıyla Osmanlı Bankası Garanti’ye katılarak üç bankanın güçleri birleştirmiş oldu.

2014 yılına gelindiğinde ise bankanın 107 milyar dolarlık aktif konsolide büyüklüğü finans camiasında yankı uyandırdı. İspanyol bankacılık devi BBVA, 2011 yılında banka ile stratejik ortak oldu ve 2015 yılında bankayı tamamen satın aldı. Böylece banka BBVA’ya geçerek isim değiştirdi. 2019 yılından bu yana Garanti BBVA ismi kullanılmaktadır.

Garanti EFT Saatleri

Garanti EFT saatleri sabah 09:00’da başlamakta ve akşam 17:15’te sona ermektedir. FAST uygulaması da mevcuttur.

 

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Garanti EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Garanti müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri