Anadolubank EFT Saatleri

Anadolubank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:00 - 16:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Hafta içi 16:00-17:00 yapılan EFT İşlemleriniz, Geç EFT olarak ücretlendirilebilinir. https://www.anadolubank.com.tr/urun-ve-hizmet adresinden güncel tarifeyi kontrol edebilirsiniz.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Anadolubank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (www.anadolubank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0 850 222 55 50)
yapabilirsiniz.

Anadolubank, kuruluşu eskiye dayanmaktadır. Çeşitli bankalar ile birleşen ve bu süreçte ciddi anlamda güçlenen banka, hedef olarak dış ticareti desteklemek ve ülkede bulunan kurumlara kredi finansmanı sağlamayı hedeflemiştir. Kurulduğu tarihlerde ciddi sermaye ile başlayan bankacılık faaliyetleri, o dönem için oldukça genişti. Anadolubank eft saatleri de dahil olmak üzere yazıda finans kuruluşu ile ilgili olarak bütün bilgileri bulabileceksiniz.

Anadolubank Tarihçesi

Anadolubank 1961 yılında 45 milyon öz sermaye ve 31  şubesi ile açıldı. O dönem açılan diğer bankalarda olduğu gibi bu kuruluşun da bir hedefi vardı. Bu da yurtdışı ihracatı desteklemek ve bunun için çalışan şirketlere kredi finansmanı sunabilmekti. 1987 yılında bankanın sermayesi 75 milyar liraya ulaşarak dikkat çekti. Bu esnada ülke çapında 130 şubede aktif olarak hizmet vermeye devam etti. 1988 yılında Türkiye Emlak Kredi Bankası ile birleşerek Türkiye Emlak Bankası’nın kurulmasına öncülük etti. Bu sayede artık bankanın faaliyetleri bir süreliğine de olsa sona erdi.

Kurum özelleştirme aşamasına ise 1997 yılında geçti. Bu yıl içerisinde Özelleştirme İdaresi, Habaş Gruba bankayı sattı ve faaliyetlerine 3 şube ile yeniden başladı. Günümüzde şube sayısını 100’ün üzerine çıkartan banka 2015 yılında aktif büyüklük olarak 10,9 milyar liraya ulaşarak ciddi bir büyüme yakaladığını gösterdi.

Bankanın yüzde 83’ü Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstri A.Ş. tarafına aittir. Bu da şirketi ezici çoğunluk yapıyor. Yüzde 15’ise Mehmet Rüştü Başaran’a aittir. Banka 1997 yılında Anadolubank olarak yeniden kurulduktan sonra 1998 yılında Anadolu Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., 2007’de Anadolu Faktoring A.Ş ve yine aynı yıl Anadolubank  Netherlands N.V olmak üzere çeşitli alt kuruluşları bünyesine eklemeyi başarmıştır.

Anadolubank tamamen yerli sermayeli banka olması ile dikkat çekmektedir ve bugüne kadar bu duruşunu hiçbir şekilde bozmadan devam etmiştir.

Anadolubank Eft Saatleri

Kurum hem kurumsal hem de bireysel müşterilerine destek olmaktadır. Anadolubank eft saatleri sabah 08:00 ila akşam 16:00 arasında devam etmektedir. 500 bin liranın üzerinde eft yapılacaksa gece saatlerinde de bu işlemler yapılabilmektedir.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Anadolubank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Anadolubank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri