Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:30 - 15:59

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Geç EFT işlemleri, iş günlerinde 16:00-17:15 saatleri arasında yapılmaktadır.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Vakıfbank Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (vakifbank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 222 0 724)
yapabilirsiniz.

Türkiye’de kamusal sermayeli olarak hayatını sürdüren bankalar arasında yer alan Vakıfbank, Demokrat Parti döneminin en önemli ürünleri arasında gösterilmektedir. Dönemin başbakanı olan Adnan Menderes’in talimatı ile kurulan banka, bugün bünyesinde Vakıf Katılım’ı da barındıran güçlü bir yapıya kavuşmuştur.

Vakıfbank Tarihçe

Vakıfbank 1954 yılında dönemin başbakanı Adnan Mendres’in talimatı ile 50 milyon lira sermaye ile kurulmuş kamu teşekküllü bankadır. Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı bankanın uzun ve resmi olarak geçen adı olsa da halk arasında kısaca Vakıfbank olarak bilinmektedir. Ülkemizde kurulan her resmi bankanın bir felsefesi bulunmaktadır. Vakıfbank’ın da en önemli görevi vakıfların ellerinde bulundurduğu varlıkları modern bir biçimde değerlendirebilmesiydi.

Banka her ne kadar devlet tarafından kurulsa da resmiyette yine kendisine bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Vakıflar Bankası Emekli Sandığı bu bankanın sahibi olarak görülmektedir. Ülkemizin her kentinde mutlaka şubesi bulunan Vakıfbank, yurt dışında da bazı noktalarda kendisine şube açmıştır. ABD bu ülkelerden yalnızca birisidir.

Vakıfbank’ın ortaklık yapısını incelediğimizde birbirinden farklı dört adet hisseden söz etmek son derece mümkündür. Hazine ve Maliye Bakanlığı A ve B grubu hisselerde yatırım sahibidir. A Grubunda yüzde 27,52 ve B grubunda yüzde 9,93’lük hakkı bulunmaktadır. C Grubu hisselerde yüzde 10,31’lük Vakıfbank Emekli Sandığı payı bulunmaktadır. Devredildiği Türkiye Varlık Fonu ise D grubu hisselerde karşımıza çıkıyor. Bu noktada yüzde 35,99’luk bir hissenin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Yüzde 16,14’lük hisse ise halka açık işlem görmektedir.

Vakıfbank faiz ile çalışmaktadır. Bu nedenle bu yapıdan uzak durmak isteyen kişilere özel olarak yine banka bünyesinde Vakıf Katılım açılmış ve kısa sürede birçok ilde şubeleşmeye gitmiştir. Bu bakımdan Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Vakıfbank, yaklaşık olarak 68 yıldır ülkemizde kamusal ve özel alanda hizmet vermeye devam etmektedir.

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT saatleri, sabah 08:30 ile öğleden sonra 15:59 arasında yapılmaktadır. Geç EFT işlemleri ise akşam 16:00 ile 17:15 arasında gerçekleşir. Banka ayrıca FAST hizmeti de sunmaktadır.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Vakıfbank EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Vakıfbank müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri