Ziraat EFT Saatleri

Ziraat Bankası Eft İşlemleri;

🕛 08:30 - 17:00

saatleri arasında yapılmaktadır.
ℹ️ Güncel EFT ücretlerine https://www.ziraatbank.com.tr/tr/urun-ve-hizmet-ucretleri adresinden ulaşabilirsiniz.
Bu saatlerden sonraki yapılacak EFTleriniz bir sonraki iş gününe sarkabilmektedir. Eft İşlemlerinizi Ziraat Üzerinden;

  • 🌐 Online İnternet Bankacılığı ile (ziraatbank.com.tr)
  • 🧑 Müşteri Temsilcisi ile
  • 🏧 ATM'ler Üzerinden
  • 📞 Telefon Bankacılığı Aracılığıyla (0850 220 00 00)
yapabilirsiniz.

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan tek banka olması ile bilinen Ziraat, aynı zamanda en eski bankamızdır. Dolayısıyla halk arasında en güvenilen bankamız da Ziraat olarak bilinmektedir. Kuruluş dönemi itibari ile eski olsa da ülkemizdeki altı kamu bankası arasında gösterilmektedir. Kısacası mevcudiyeti Türkiye Cumhuriyeti’ndedir.

Ziraat Bankası Tarihçesi

Ziraat Bankası, 1863 yılında dönemin önemli devlet adamlarından olan Mithat Paşa tarafından kurulmuştur. O dönem Memleket Sandıkları olarak isimlendirilen banka, bugün Sırbistan’ın sınırları içerisinde yer alan Pirot kasabasında ilk olarak faaliyete geçmiştir. İlk olarak yapılan deneme başarılı olunca 1967 yılında çıkartılan Memleket Sandıkları Nizamnamesi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun hemen her yerinde şubelerinin açılması kararlaştırılmıştır.

15 Ağustos 1888 yılına gelindiğinde bu işi daha modern bir şekilde yapabilmek adına yapısını değiştiren Memleket Sandıkları adını günümüzde de kullandığımız şekliyle Ziraat Bankası olarak değiştirmiştir.

Birinci Dünya Savaşı ve arkasından gelen işgaller sırasında banka ikiye bölündü. İşgal altında olan şubeler İzmir merkezli bir ayrı bankaya dönüşürken, Ankara tarafından kontrol edilen yerlerde kalanlar ise Ankara’ya bağlandı. Ancak 1922 yılında kesin bir zafer alan TBMM bütün şubeleri başkent Ankara’daki genel merkeze bağladı.

1924 yılında devlet bankası statüsü değişen ve anonim şirket olan banka bu şekli ile yönetilmesine 2001 yılına kadar devam etti. Bu dönem ortaya çıkan ekonomik kriz sebebi ile diğer kamu bankalarının konsorsiyumunda kurulan yönetim kuruluna tabi olan banka bu 2005 yılında yeniden bağımsız kurul tarafından yönetilmeye başlandı.

Ziraat Bankası yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş bir kurum olduğu için yerel bankalara en güzel örnektir. Kuruluş felsefesi özellikle çiftçilere destek verebilmek, onlara özel avantajlı finansman sağlayabilmek olan kurum, bu anlamda çalışmaya devam etmektedir. Aralarında Ziraat Katılım’ın da bulunduğu 25 adet iştiraki bulunmaktadır. Bankanın yurt dışında farklı lokasyonlarda şubeleri bulunmaktadır. Bugün her ilin hemen hemen her ilçesinde mutlaka Ziraat Bankası şubesi bulunmaktadır.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat Bankası EFT saatleri, sabah 09:00’da başlıyor, akşam ise 17:15’te sona eriyor. Ayrıca belirli limitler dahilinde FAST işlemleri de yapılıyor.

⚠️ Uyarı: Sitemizde yer alan Ziraat EFT Saatleri içeriğinde yaşanan bilgi hatası nedeniyle yaşanacak zararlardan sitemiz kesinlikle sorumlu tutulmayacaktır! Farklı kaynaklardan da araştırma yapmanız önerilir, gerekirse ilgili bankanın Ziraat müşteri temsilcisinden güncel eft saatleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer bilgi hatası olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak hata düzeltmesi ile ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Bankaların Eft Saatleri